E-Ticaret Sitesi Kurmak

Ticaretin yapılabilirliğinin ve etkinliğinin son dönemlerdeki en önemli alanı e-ticaret siteleri olmaktadır. Bu yükselen bir konu olarak, ticaret yapan tüm bireysel ve kurumsal satıcıların ortak paydasıdır.

Bu payda bir diğer sektörü yani e-ticaret yazılımı sektörünü de hayata geçirmiştir. Bu sektör dahilinde birçok ürün ve destek hizmeti ile e-ticareti sitesi kurmak için gerekli her şey sağlanmaktadır.

E-Ticaret Sitesi Kurmak

Yazılımlar en basit anlamlarıyla hedeflenen bir amaca bilgisayar veya mobil cihazlar aracılığı ile ulaşmak için tasarlanmış bilgisayar temelli ürünlerdir. Bu ürünler iç içe veya haricen birçok modül veya dış etkene bağlı tasarlanırlar. Hepsinin bir uyum içinde çalışması ile e-ticaret sitesi yazılımı hayat bularak kullanımınıza sunulurlar.

E-Ticaret Sitesi Kurmak İçin İlk Adım - Tasarım Seçimi ve Kullanıcı Deneyimi

Bir yazılım veya firma tercih ederken, mutlaka teknik bilgi de almanız gerekir ancak en önemli konu tasarım ve kullanılabilirlikleridir. Kapasitenize ve satacağınız ürün çeşitliliğine mutlaka uygun tasarımlar edinmelisiniz. Bu sayede son derece başarılı olması beklenecek bir e-ticaret serüvenine başlayabilirisiniz.

Resmi İşlerin Tamamlanması

Sitenizi kurmadan evvel mutlaka yasal firma oluşumunuzu tamamlamalısınız. Tedarikçileriniz ve kargo entegrasyonlarınız mutlaka hazır olmalıdır. Sitenin çalışması esnasında olası aksaklıklara karşı hem teknik açıdan hem de yönetim açısından mutlaka alternatif yedek planlarınız olmalıdır. Bu sayede her zaman güvenilir ve dürüst satıcı imajınızın sürekliliğini sağlayabilirsiniz.

İşin Ön Analizi ve İhtiyaç Duyulan Yazılım Özelliklerinin Belirlenmesi

En temel konu olan sattığınız malın hedef kitlesi, güvenirliği ve kalitesi konularında mutlaka gerekli ön inceleme, pazar araştırması, tüketim eğilimleri ve satın alma şekilleri bakımından ayrıntılı bilgileri edinmelisiniz. Bu bilgiler ve diğer unsurlar yazılımınızı tasarlayacak firma için oldukça önemli olabilir.

Yaptığınız işe ait olan veya olabilecek tüm özel detayları bilmeli ve paylaşmalısınız. Bu da, yazılımınzdaki hata ve deneme yanılma risklerini azaltacaktır. E-ticaret sitesi kurmak her zaman başarmanın en önemli payını oluşturmaz. Bir sitenin doğru ve kesin hatlarla kurulması son derece önemli olmasına karşın sitenin işleyişi ve müşteri potansiyelinin harekete geçmesi açısından yeterli değildir.Oldukça büyük kurumsal bir değer bile olsanız, klasik müşterilerinizi sanal ortam müşteriniz haline gelmesi için mutlaka ilave çaba sarf etmeniz gerekecektir. Bu çabaların başında sitenizin bilinirliği hakkında yapabilecekleriniz gelir. Bir tasarımcıdan alacağınız ürünün bir e-ticaret sitesi haline dönüşmesi oldukça emek ve çaba isteyen yoğun bir çalışma ile mümkün olmaktadır. Ancak bu yoğunluğun daha da ötesinde bir çaba ile yapmanız gereken sitenin bilinirliğini ve ziyaret edilme sıklık ve ziyaretçi sayısının artırılmasıdır.

Arama motorları vasıtası ile oluşan verilerin değerlendirilmesi ve bu veriler ışığında sitenizin bu veriler ile uyumlu hale getirilmesi ilk yapmanız gereken en önemli iştir. Bu konuda mutlaka uzman bir kurumla çalışmanız gerekir. Gerçek olmayan hedef ve vaatler ile yola çıkan firmalardan ziyade kendini kanıtlamış kurumları tercih etmeniz kısa sürede kurduğunuz e-ticaret sitenizin bilinirliği konusunda sağlam adımlar atmanızı sağlayacaktır.

Bu sayede sitenizin ziyaretçi trafiğinde olumlu ve satışa dönüşen bir grafiğin oluşmasını sağlarsınız. Ancak bu potansiyelin kalıcı ve artabilir olması yine bu konudaki faaliyetlerinize ve en önemlisi satışınızdaki müşteri memnuniyetine bağlı olacaktır. Sitenizin ne olursa olsun vazgeçilemeyecek iki unsuru güvenirlik değerleri ve tanıtım faaliyetleridir.

Bu ikisi başarı için olmazsa olmaz koşullardır. Sitenizin teknik detayları da son derece önemli diğer bir konudur.Tasarımı yapılmış bir e-ticaret sitesi için başarı satış ve karla ölçülür. Kalıcılık ise müşteri potansiyeli ve olumlu geri dönüşler ile mümkündür. Bu konuların mutlaka tasarım ve işletim aşamasında hakkıyla değerlendirilmesi ve göz önünde tutulması şarttır.

E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur ?

E-Ticaret sitesi kurmak için farklı alternatifler vardır, bir ajans ile anlaşıp kendi özel yazılımınızın siparişini veribilirsiniz. Kendi bünyenizde yazılım personeli, tasarım personeli bulundurarak kendi özel yazılımınızı geliştirebilirsiniz. Veya piyasada bulunan açık kaynak kodlu ücretsiz e-ticaret yazılımlarını indirip kendinizde kurabilirsiniz. Ya da tüm işi e-ticaret sistemleri üzerine olan bir firma ile anlaşarak anında kurulumla başarısını ispatlamış e-ticaret paketi alabilirsiniz.


Her birinin avantajları ve dezavantajları vardır. Özel yazılım yazdırmak tahmin edeceğiniz üzere yüksek bütçe gerektiren bir iştir. Siz henüz daha işin başında sermayenizden ciddi sayılabilecek bir miktarı yazılıma harcarsanız ilerleyen süreçte yapacağınız tanıtım ve reklam harcamalarından kısmak zorunda kalacaksınız.

Ayrıca size özel e-ticaret yazılımı beraberinde bir çok sorunu getirir. Bu uzun bir süreçtir ve test altında olsun, canlı ortamda yayına alınmış olsun, hemen her aşamada müşterileriniz teknik problemlerle karşılacaktır. Bu kaçınılmaz gerçek. Yani her sorunu sizin müşteriniz yaşayacak ve siz düzelttireceksiniz, bu şekilde kaç müşteri kaybedeceksiniz, ayrıca e-ticaret şirketiniz emekleme aşamasında siz daha siteyi tanıtım aşamasına geçmeden marka değereniz başlamadan yok olacaktır.

E-ticaret sitelerinde teknik problemler


Kendi bünyenizde yazılımcı ve tasarımcı personellerle yapacağınız bir girişimde bir önceki bahsettiğimiz özel yazılım yazdırmak kadar, hatta daha maliyetli bir iştir. Ve aynı problemler bunda da mevcuttur.

Açık kaynak kodlu dağıtılan ücretsiz e-ticaret yazılımları'nın ise genel dezavantajları güvenlik, versiyon güncelleme ve geliştirmek için destek olmaması durumlarıdır. Bu geliştirmeleri yapması için bünyenizde bu ücretsiz yazılımda uzmanlaşmış bir yazılımcı barındırmanız gerekecektir. Basit bir örnek verecek olursak, ücretsiz yazılımlardan birini kurdunuz ve ürnülerinizi yüklediniz. Banka sanalposu ile anlaştınız ve dışardan bu işi birisine ortalama 200-250 tl karşılığında entegre ettirdiniz, artık siteniz üzerinden sipariş alabiliyorsunuz. Fakat bu ücretsiz yazılımın yeni versiyonu çıkıp otomatik güncelleme yapıldığında 250 tl ye entegre ettirdiğiniz ödeme modülü çalışmaz hale gelebilir. Bunu çalışır hale getirebilmek için tekrar uzman bir kişiyi bulup düzelttirmeniz veya yeni versiyona göre yeni modülü entegre ettirmeniz gerekecektir. Benzer bir çok örnek verilebilir. 


E-Ticaret Paketleri İle Sorunsuz Başlangıç - Sorunsuz Yükselme

Yıllardar e-ticaret paketleri üzerine uzmanlaşan, e-ticaret siteleri için ürün çekimi gibi dijital alanda hizmet veren ajansımızın ürettiği başarısını ispatlamış, teknik problemlerden arındırılmış ve yüksek özelliklere sahip profesyonel e-ticaret paketlerinde ise böye problemler yaşamazsınız.


E-Ticaret Sitesi Kurmak


Hemen kurulumunu yapıp çalışmaya başlayacağınız tüm banka entegrasyonlarının hazır oluduğu, tüm modüllerin kusursuz işlev gösterdiği ve yeni geliştirmeler olsun, teknik destek olsun her durumda 7/24 yanınızda olan ekibimizle harika bir e-ticaret deneyimine başlayabilirsiniz.


Paketleri incelemek için tıklayınız.
Bu yazıyı paylaşmak istermisiniz?
Bu Yazılarda İlginizi Çekebilir
Müşteri Yorumlarının Satışlara Olan Olumlu Etkisi
E-Ticaret sitesinin güvenini maksimum seviyeye çıkaran en önemli aktivitelerin başında memnun müşteri yorumları gelir. Bir ürüne yapılan olumlu yorumlardan hepimiz çok etkileniriz....
Müşteri Yorumlarının Satışlara Olan Olumlu Etkisi
Müşterilerin Sepeti Terk Etme Sebepleri
Müşterilerin Sepeti Terk Etme Sebepleri - Webatro E-Ticaret Sitesi Yazılımları...
Müşterilerin Sepeti Terk Etme Sebepleri
Görsel Optimizasyon Önemlidir
İnternet kullanımının artması ile birlikte, internet bazı alanlarda sosyal bir pazara dönüşmüştür....
Görsel Optimizasyon Önemlidir
Online Satış Sitesinde Güven Adımları
E-ticaret sitesinde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri güvendir. Alıcı ve satıcının birbirini görmediği bir ortamda alışverişin sağlanması ve bu alışverişin devamı için satıcının güvenilir olması önemlidir...
Online Satış Sitesinde Güven Adımları
E-Bülten Abonelerini Gruplara Ayırmanın Önemi
E Ticaret sitesi için e-bülten abone listelerini belirli gruplara ayırmanın önemini paylaşıyoruz. Yaş aralıkları, cinsiyet, coğrafi faktörler gibi e-bülten gruplarına ayırarak yapacağınız e-bülten gönderileri çok daha etkili olacaktır....
E-Bülten Abonelerini Gruplara Ayırmanın Önemi
Kıpada Ödeme Sistemi Nedir ?
E-Ticaret Siteleri kullanıcılarının alışveriş yapmasını kolaylaştırmak için bir çok ödeme yöntemi sunar. Bunlardan biri ve en önemlisi de kapıda ödeme yöntemidir. Kapıda ödeme sistemi ile satışlar artar. Bu yazımızda kapıda ödeme sistemine değindik....
Kıpada Ödeme Sistemi Nedir ?
Doğru Hedef Kitle Nasıl Belirlenir ?
İyi bir e-ticaret sitesi için en önemli gereksinimlerden biri hedef kitlenin doğru belirlenmesidir. Doğru belirlenen bir hedef kitle ile satışların yükselmesi ve geri dönüşüm oranının artması doğrudan bağlantılıdır....
Doğru Hedef Kitle Nasıl Belirlenir ?
Satış Sitesi Kurmak İsteyenlere 5 Etkili Tavsiye
Satış sitesi kurmak, internetten satış sitesi açmak üzerine sosyal medya ve arama motorları açısından yapılması geri dönüşleri artıracak 5 önemli tavsiyeyi paylaşıyoruz....
Satış Sitesi Kurmak İsteyenlere 5 Etkili Tavsiye
Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur ?
Şahıs şirketi kurmak isteyen girişimciler için, bir şahıs şirketi kurmanın ne kadar maliyet gerektirdiği ve ne kadar sürede bu işlemlerin gerçekleştiği ile ilgili bilgiler yer alır....
Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur ?
Facebook Takipçi Arttırmak İçin 10 İpucu
E-Ticaret Sitesi için 10 etkili facebook takipçi arttırma yöntemini paylaşıyoruz. Facebookta ne kadar çok takipçiniz varsa site trafiğinize o oranda geri dönüşüm sağlar....
Facebook Takipçi Arttırmak İçin 10 İpucu
Yılbaşında E-Ticaret Satışlarını Artıracak 4 Yöntem
Yılbaşında e-ticaret satışlarını artıracak 4 etkili yöntemi palaşıyoruz. E-Ticaret sitesi sahipleri için yılbaşını kazançlı geçirmeye yönelik 4 adım....
Yılbaşında E-Ticaret Satışlarını Artıracak 4 Yöntem
İnternetten Satış Yapmak İçin Neler Gerekli ?
Hızla gelişen e-ticaret sektöründe yerini alarak internetten satış yapmak isteyen girişimciler ve firmalar için e-ticaret sitesi kurmak konusunu en basit haliyle paylaşıyoruz....
İnternetten Satış Yapmak İçin Neler Gerekli ?
Site İçi Seo Teknikleri
Bir önceki yazımızda bir e-ticaret sitesi için uygulanabilecek alan adını kapsayan seo kriterlerine değinmiştik. Bu yazımızda site için yapılması gereken başlıca arama motoru optimizasyonlarına değineceğiz....
Site İçi Seo Teknikleri
Domain Bazlı Seo Kriterleri Nelerdir?
E-Ticaret sitesi kurulumumuzu tamamlayıp ürünlerimizi gireriz ve sitemizi yayına alırız. İşin önemli aşaması bundan sonra başlar. Aslında buna önemli aşaması demek doğru bir tabir olmayabilir, çünkü bu işlev site var oldukça devam edecek bir süreçtir.Peki...
Domain Bazlı Seo Kriterleri Nelerdir?
Google Adwords Reklam Nasıl Verilir ?
Bildiğimiz gibi tüm dünyada en popüler arama motoru google’dır. İlk olarak google tarafından bulunan reklam yöntemi adwords ile küçük-orta-büyük ölçekli tüm firmalar kolayca reklam verebiliyor ve ayrılan bütçeye göre yüz binlere hatta milyonlara ulaşma şa...
Google Adwords Reklam Nasıl Verilir ?
Ücretsiz E-Ticaret Sistemlerinin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir ?
Bilindiği gibi ücretli profesyonel e-ticaret sistemlerine alternatif olarak ücretsiz açık kaynak kodlu e-ticaret sistemleri vardır.Bunlar arasından en bilineni opencart ücretsiz e-ticaret sistemidir....
Ücretsiz E-Ticaret Sistemlerinin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir ?
B2B E-Ticaret Sitesi Modeli
B2B E-Ticaret Sitesi Modeli’nin açılımı Business to business, yani firmaların bir biriyle yaptığı online ticarettir. Genel olarak ana üretici veya ana ithalatçı firmanın ülke genelinde veya dünya genelinde kurduğu bayilerine sunduğu özel ürünler ve bayi ö...
B2B E-Ticaret Sitesi Modeli
B2C E-Ticaret Sitesi Modeli
Son zamanlarda web alanında yaşanan teknolojik gelişmelerin getirdiği yeni bir alışveriş türüdür....
B2C E-Ticaret Sitesi Modeli
İnternetten Satış ve Pazarlamanın Faydaları
Büyük veya küçük ve hemen hemen her sektörden firmalar, internetten satış ve pazarlama sistemleri sayesinde, kendilerinden daha büyük firmalarla rekabet ederek, daha büyük mecralarda yer alarak satışlarını ve kazançlarını arttırabilmektedirler....
İnternetten Satış ve Pazarlamanın Faydaları
Online Reklamcılık ve E-Ticaret
Teknoloji alanında yaşanan yenilikler sosyal yaşamda da bir çok konuda değişiklikler meydana getirmektedir. Şirketler üretim faaliyetlerinin her aşamasında daha yüksek verim alabilmek için teknolojiyi yoğun olarak kullanmaktadır....
Online Reklamcılık ve E-Ticaret
E-Ticaret Sitesi İçin Neler Gerekli ?
E-Ticaret sitesi kurmak için neler gerektiği ile ilgili bilgi paylaşımı. Alanadı, tasarım belirleme ve entegrasyon işlemlerinin yapılması adımları nasıl gerçekleşir? İnternetten satış sitesine sahip olmak için neler yapmak gerekir?...
E-Ticaret Sitesi İçin Neler Gerekli ?
TALEP
Temalar , demo kontrol paneli ve 15 günlük test kurulum talebi için formu doldurup bize iletmeniz yeterlidir.
Webatro E-Ticaret Çözümleri
Giyimkent Ticaret Merkezi / İstanbul
Tel   : +90 850 885 08 68